در خاورمیانه تنوع غذایی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است اما زمانی که دنیای عرب با تنوع غذاهای مدیترانه ای رو به رو می شود واقعاً جالب می شود . در حقیقت غذای لبنانی تلفیقی است از یک آشپزی اروپایی با چاشنی ها و مزه های شرقی ، در واقع آشپزی لبنانی سهم بزرگی در غذاهای مدرن عربی دارد . امروزه غذاهای لبنانی به عنوان نمادی از غذاهای عربی در جوامع بین الملل شناخته می شود .

اکثر غذاهای سنتی لبنانی بسیار ساده تهیه می شوند و بیشتر از غلات ، حبوبات و سبزیجات در آنها استفاده می شود . گاهی اوقات از یک ماده غذایی مثلاً نخود به روش های مختلف در انواع غذاها استفاده می شود . در غذاهای لبنانی از موادی مانند ماست ، پنیر ، خیار ، بادمجان، نخود ، انواع مغزها مانند بادام و پسته و … و گوجه فرنگی و کنجد استفاده می شود . این مواد غذایی بسیار هنرمندانه با یکدیگر مخلوط شده و غذاهای بسیار متنوع و فراوانی از آنها حاصل می شود . از جعفری و نعنا نیز به همان فراوانی پیاز ، سیر و لیمو استفاده می شود . غذاهای لبنانی معمولاً تند و تیز و پر ادویه هستند .

خمیر های پر شده از سبزیجات و سبزیجاتی پر شده از گوشت ، گوشت های تکه تکه شده و کباب شده بر روی زغال ، غذایی که آماده می شود بسیار هنرمندانه آراسته می گردد . ممکن است غذا بسیار ساده و معمولی باشد اما خیلی زیبا تزئین می گردد .

به عنوان نمونه یک وعده غذای لبنانی مانند شام یا نهار با پیش غذا شروع می شود که به آن «مزه » می گویند . این پیش غذا می تواند فقط شامل سالاد و یک ظرف پر از انواع مغزها باشد و یا حدود ۳۰ الی ۴۰ نوع اردور باشد که معمولاً در مناسبت ها و میهمانی ها به صد نوع نیز می رسد . غذای اصلی معمولاً متشکل از گوشت (معمولاً گوشت بره) و مرغ و ماهی همراه با برنج می باشد که پس از پیش غذا سرو می شود . دو نوع نان وجود دارد : یک نوع نان عربی که دو لایه است و یک نوع نان نازک که در تنور پخته می شود .

وعده غذایی نهار معمولاً بین ساعت ۱۲ ظهر تا ۳ بعد از ظهر خورده می شود و ممکن است مدت ۲ ساعت یا حتی بیشتر به طول انجامد . بسیاری از غذاها با دست راست خورده می شوند معمولاً با تکه هایی از نان که در دست گرفته می شود و کار قاشق را انجام می دهد . مثلاً «تبوله» که یک سالاد معروف لبنانی است با کاهو خورده می شود که کاهو کار قاشق را در اینجا انجام می دهد . پیش غذاها معمولاً بدون استفاده از کارد و چنگال سرو می شود . استفاده از نان های عربی به جای قاشق و چنگال همچنان از قدیم الایام به جا مانده است .

– غذاهای لبنانی معمولاً از نوع مدیترانه ای است . نان معروف عربی به نام «پیتا» و همچنین برنج از مواد غذایی پر مصرف می باشد ، پاستا نیز بسیار رایج است . خوردن دوغ همراه با غذا بسیار رایج می باشد . در لبنان خوردن غذا همراه و در جمع خانواده بسیار رایج است و افراد معمولاً به تنهایی غذا نمی خورند . لبنانی ها رفتن به رستوران همراه با خانواده و غذا خوردن در بیرون از خانه را یک رفتار اجتماعی می دانند .

– یکی از موادی که حتماً باید به هنگام صرف صبحانه ، نهار و شام بر سر میز باشد زیتون است . یعنی حتی اگر هیچ غذایی برای مهمانتان آماده نکرده اید اما زیتون باید بر سر میز باشد ، یعنی اگر میز غذا پر از انواع غذا ها باشد ولی از زیتون خبری نباشد این میز غذا کامل نیست ، و این اهمیت زیتون را در نزد لبنانی ها نشان می دهد ! زیتون لبنانی (سبز – سیاه) کمی تلخ مزه است اما خیلی خوش طعم می باشد .

– نوع غذا در مناسبت های خاص : ماه رمضان که ماه روزه داری مسلمانان می باشد ، یکی از مناسبت هایی است که به هنگام افطار غذاهای مخصوص صرف می شود از قبیل سوپ و غذایی به نام فاتح (ماست و نخود) ، و کاربوج (شیرینی حاوی انواع مغزها) را می توان نام برد .

غذاهای لبنانی همیشه مورد علاقه توریست هایی است که به لبنان می روند و در سال های اخیر رستوران های لبنانی در کشورهای غربی زیاد شده اند و این نشاندهنده مورد استقبال قرار گرفتن غذاهای لبنانی در نزد غربی ها می باشد .

برخی از غذاهای معروف لبنانی

بابا گانوش : ترکیبی است از بادمجان کبابی ، کنجد، روغن زیتون ، آب لیمو و پوره سیر – البته این غذا به عنوان سس استفاده می شود .
فلافل : ترکیبی است از نخود و سیر .
فتوش : نوعی سالاد ، ترکیبی از گوجه فرنگی ، خیار و یک نوع نان خشک به نام کروتن .
حموس : ترکیبی از پوره نخود ، لیمو ، کنجد و سیر که به عنوان سس استفاده می شود .
تبوله : نوعی سالاد ، مرکب از گوجه فرنگی ، نعنا و جعفری
شاورما : همان کباب ترکی است که به عربی شاورما می گویند .
باقلوا : یک نوع دسر لبنانی که ترکیبی است از انواع مغز ها و عسل