آموزش راه اندازی فست فود یکی از درخواست هایی است که توسط مراجعین به دفتر گروه iranhfc می شود. فرایند راه اندازی فست فود و رستوران امری بسیار پیچیده است که نیازمند تخصص های زیر می باشد:

  • دانش اقتصادی: برای تهیه بیزنس پلان و استراتژی ورود به بازار شما نیازمند داشتن اطلاعات در مورد بازار، میزان تقاضا و رقبا هستید. برای جمع آوری این اطلاعات شما نیازمند تجربه حضور در صنعت راه اندازی فست فود هستید. گاها مشاهده می شود برخی از افراد سود جو که هیچ گونه تخصصی در این حوزه ندارند اقدام به دادن مشاوره های تخصصی به سرمایه گذاران و کسانی که خواهان راه اندازی فست فود هستند می نمایند و با توجه به خلاء های قانونی موجود نمی توان با اینگونه افراد برخورد نمود. جالب است بدانید که برخی از این افراد حتی دیپلم ندارند و با مفاهیم اولیه حسابداری و مدیریت هزینه آشنا نیستند.
  • دکوراسیون: این بخش ساده ترین بخش از راه اندازی فست فود است، و با توجه به اینکه خیلی از افراد در کشور ما سابقه ساخت و ساز را دارند می توانند این بخش را خودشان اجرا نمایند. شایان ذکر است که تفاوت هایی بین دکوراسیون فست فود و منازل وجود دارد و در آموزش راه اندازی فست فود می توان این بخش را به سرمایه گذاران سپرد.
  • تجهیز فست فود: این بخش بسیار مهم است،زیرا معمولا افرادی که به شما مشاوره می دهند خواهان دریافت کمیسیون از گروه iranhfc  هستند. و این مهم باعث می شود که هزینه خرید تجهیزات برای شما بالا رود. یا گاها برخی از مشاوران و راه اندازان با زد و بندهای خاص به شما تجهیزات بی کیفیت را خواهند داد . بهترین و مطمئن ترین روش برای انجام این مهم این است که شما به صورت مستقیم از گروه iranhfc  خرید نمایید.
  • رسپی منو و فرمولاسیون: کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند احساس می کنند که این مرحله به آموزش نیازی ندارد. و گاها برخی از افراد اعتقاد دارند که آشپزی یکی از اعضای خانواده آنها به اندازه ای منحصر به فرد است که باعث جذب همگان می گردد. ولی غافل از اینکه آشپزی در فست فود و رستوران صنعتی می باشد و با آشپزی خانگی تفاوت های فاحشی دارد.
  • مدیریت فست فود: این مرحله را می شود با آموزش بر طرف نمود. هر کسی که قصد راه اندازی فست فود را دارد بهتر است که آموزش فست فود را پیش کارشناسان این صنعت ببیند. البته شایان ذکر است که برخی از افراد که خود نیازمند آموزش هستند با عناوین همچون سر آشپز فعالیت می نمایند.

مدیریت هم علم است و هم هنر، آن بخش از مدیریت در فست فود را که علم است ما می توانیم به شما آموزش دهیم ولی بخش دیگری که هنر است باید در ذات شما باشد و این بخش را ما نمی توانیم با تزریق اطلاعت به شما آموزش دهیم.

گاها برخی از خانواده فرزندان خود را به مهندس حسینی معرفی می نمایند و از ایشان می خواهند که از آنها مدیری خبره در حوزه صنعت فست به بار بیاورد. ولی گاها خمیره کار موجود نیست.

تهیه شده توسط گروه iranhfc