خریدن یا نخریدن مواد غذایی ارگانیک

در گذشته، موادغذایی ارگانیک تنها در فروشگاه‌های خاصی در دسترس بود، و برای مشتریانی به بازار عرضه می‌شد که راضی بودند برای خرید مواد غذایی طبیعی محیط زیست پسند بهای بیشتری بپردازند. امروزه، این نوع مواد غذایی در اکثر خواربارفروشی‌ها در دسترس است. افرادی که مواد غذایی ارگانیک می‌خرند می‌خواهند تضمین کنند تولید مواد غذایی به کره زمین آسیب نمی‌رساند، و یا  به دنبال مواد غذایی هستند که بی‌خطرتر، خالص‌تر، و طبیعی‌تر می‌باشد. اما آیا  مواد غذایی ارگانیک این ارزش را دارد که برای خرید آن هزینه بیشتری را پرداخت نمود؟
هلوی ارگانیک خریداری شود
استفاده از مواد غذایی ارگانیک برای مردم و برای کره زمین مفید است، اما اگر همواره نتوان از عهده خرید مواد غذایی ارگانیک برآمد (زیرا ممکن است قیمت مواد غذایی ارگانیک ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر از قیمت مواد غذایی غیر ارگانیک باشد)، کارشناسان توصیه می‌کنند افراد بیشتر پولی که برای خرید مواد غذایی ارگانیک پرداخت می‌کنند را صرف خرید آن محصولات زراعی ( مخصوصاً میوه و سبزیجات تازه به‌جای غلات و قوت یا دیگر مواد غذایی دائم)  و آن مواد غذایی نمایند که آنها را بیشتر از همه مصرف می‌کنند. محققین توصیه می‌کنند آن میوه و سبریجات  ارگانیکی، مانند هلو، خریداری شود که بیشتر از همه مستعد دارا بودن بقایای  آفت‌کش‌ها می‌باشند.
سیب ارگانیک خریداری شود
سیب از منابع خوب فیبر غذایی است، مخصوصاً اگر آن را با پوست بخورند. پوست سیب دارای مواد شیمیایی گیاهی مفیدی است که ممکن است خطر سرطان و بیماری قلبی را کاهش دهد. اما پوست سیب جایی است که بیشترین مقدار آفت‌کش‌ها در آن تجمع می‌یابد. بنابراین خریدن سیب ارگانیک استفاده مناسب از پولی است که شخص برای خرید مواد غذایی ارگانیک در نظر می‌گیرد. اگر نتوان از عهده خرید سیب ارگانیک برآمد، با استفاده از سیم ظرفشویی در شستن سیب زیر آب روان هم می‌توان بقایای مواد آفت کش موجود در پوست سیب را کاهش داد.
فلفل شیرین ارگانیک خریداری شود
فلفل شیرین از سبزیجاتی است که بالاترین میزان بقایای آفت‌کش‌ها را دارا می‌باشد، اما کسی ادعا نمی‌کند مواد غذایی ارگانیک سالم‌تر، مفیدتر، یا مغذی‌تر از مواد غذایی سنتی (غیر ارگانیک) می‌باشند. در مورد میزان مصرف بی‌خطرآفت‌کش‌ها در تولید و فرآوری مواد غذایی، و در ارتباط با  بقایای مجاز آفت‌کش‌ها در مواد غذایی، حدودی تعیین شده است.
گرچه فرض بر این است که برخی از سطوح مصرف آفت‌کش‌ها بی خطر می‌باشد، مواد شیمیایی مصرفی سمی هستند. چون امکان دارد دستگاه ایمنی کودکان کاملاً تکامل نیافته باشد، ممکن است مصرف برخی از آفت‌کش‌ها برای کودکان، در مقایسه با افراد بالغ، خطر بیشتری ایجاد نماید.
کرفس ارگانیک خریداری شود
کرفس یکی از سبزیجات مفید و کم کالری است که دارای مقدار کمی‌ویتامین‌های A، C، K، فولات، پتاسیم، و منگنز می‌باشد و هر ساقه بزرگ آن تنها حاوی ۱۰ کالری است. خواه کرفس ارگانیک و خواه کرفس غیرارگانیک خریداری شود، خریدار می‌تواند با شستن کامل ساقه‌ها زیر آب روانی که به شدت جریان دارد در کاهش دادن  بقایای آفت‌کش‌ها و خاک و باکتری موجود روی ساقه‌های کرفس سهمی داشته باشد. در شستن کرفس نباید از صابون استفاده شود.
شلیل ارگانیک خریداری شود
این میوه پرآب سرشار از ویتامین‌های A و C، و نیاسین و پتاسیم است. یک عدد شلیل که اندازه آن متوسط باشد، ۶۵ کالری دارد. با استفاده از سیم ظرفشویی در شستن شلیل، یا با کندن پوست آن، می‌توان بقایای موجود آفت‌کش‌ها را کاهش داد.
توت فرنگی و گیلاس ارگانیک خریداری شود
توت فرنگی و گیلاس از منابع عالی ویتامین C هستند. و گرچه خریدن توت‌فرنگی و گیلاس ارگانیک امکان دارد بخش زیادی از پولی را ببلعد  که برای خریدن مواد غذایی ارگانیک کنار گذاشته شده است، شاید بهتر باشد خریدن توت فرنگی و گیلاسی که در محل تولید می‌شود هم در نظر گرفته شود. مواد غذایی که در محل تولید می‌شود معمولاً تازه‌تر است و، در مقایسه با محصولات زراعی که  آنها را با وسایل نقلیه مصرف‌کننده انرژی از یک طرف کشور به طرف دیگر حمل می‌کنند، نسبت به محیط زیست مهربان‌تر است.
گلابی ارگانیک خریداری شود
بعد از سیب، گلابی یکی از پرطرفدارترین میوه ها است. یک عدد گلابی دارای اندازه متوسط حاوی ۱۰۳ کالری می‌باشد و منبع خوبی برای ویتامین C  و فیبر غذایی است (که این مواد باعث پیشبرد سلامتی مردم می‌شوند). اما بقایای آفت‌کش‌ها روی گلابی بیشتر از بسیاری از میوه‌های دیگر است. محققان بقایای  تقریباً ۳۰ آفت‌کش مختلف را روی گلابی  پیدا کرده‌اند. استفاده از سیم ظرفشویی در شستن پوست گلابی فکر خوبی برای کاهش دادن بقایای آفت‌کش‌ها و باکتری می‌باشد (حتی برای گلابی ارگانیک) .
انگور ارگانیک خریداری شود
انگور یک اسنک (غذای سبک یا سرپایی) یا دسر دلپذیر و کم کالری است. یک فنجان انگور تقریباً ۱۰۴ کالری دارد و سرشار از ویتامین‌های C و K است. کشمش (انگور خشک) یکی از منابع خوب آهن هم می‌باشد. باید تلاش نمود از مصرف انگور وارداتی خودداری شود زیرا در اغلب موارد بقایای آفت‌کش‌های موجود در انگور وارداتی بیشتر است؛ اما اگر  انگور ارگانیک همواره در دسترس نباشد، نباید انگور را از رژیم‌غذایی خود حذف نمود. برای کودکان و زنان باردار باید به فکر خریدن انگور ارگانیک بود.
اسفناج و کاهوی ارگانیک خریداری شود
در هر فنجان اسفناج (که یکی از منابع عالی پروتئین، ویتامین‌های A، C، E، و K، تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین B 6، فولات، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، مس، و منگنز می‌باشد ) تقریباً ۷ کالری وجود دارد. هر فنجان کاهو دارای تقریباً ۵ کالری است. اما اسفناج و کاهو دارای سطوح بالایی از بقایای آفت‌کش‌ها هم هستند (محققان بقایای ۵۷ آفت‌کش را در اسفناج و بقایای ۵۱ آفت کش را در کاهو پیدا کردند. مردم باید اسنفناج و کاهوی ارگانیک بخرند، یا خودشان آنها را تولید کنند (سبزیجات برگی حتی در داخل ظروف بزرگ در پاسیو یا ایوان به خوبی رشد می‌کنند)
سیب‌زمینی و هویج ارگانیک خریداری شود
سیب‌زمینی یکی از خرید‌های خوب مواد غذایی ارگانیک است، مخصوصاً به این دلیل که اکثر سیب‌زمینی‌های غیر ارگانیک محصولاتی هستند که در تولید آنها به‌طور فشرده‌ای از آفت‌کش‌ها استفاده می‌شود. سیب‌زمینی  یکی از منابع خوب ویتامین C، ویتامین B 6، پتاسیم، منگنز، و فیبر غذایی است. در یک سیب‌زمینی پخته شده دارای اندازه متوسط، علاوه بر چیز‌هایی که در بالا گفته شد، تقریباً ۱۶۱ کالری وجود دارد. هویج شیرین و مفید سرشار از ویتامین‌های A و K  و یکی از منابع خوب فیبرغذایی است.
شیر ارگانیک خریداری شود
به گاو‌هایی که در دام داری‌های سنتی نگهداری می‌شوند، در اغلب موارد هورمون رشدی نوترکیبی گاوی (Rbgh یا Recombinant Bovine Growth Hormone) می‌دهند تا مقدار بیشتری شیر تولید کنند. آیا Rbgh برای انسان خطر دارد؟ دانشمندان در این باره اختلاف نظر دارند. اما کسانی که نوزاد یا کودکی دارند که شیر می‌نوشد، باید به فکر رعایت احتیاط باشند و شیر عاری از Rbgh یا شیر ارگانیک را انتخاب کنند. شیر ارگانیک از گاو‌هایی به دست می‌آید که به آنها آنتی بیوتیک یا هورمون نمی‌دهند. بسیاری از برند‌های غیر ارگانیک عاری از Rbgh هستند، اما دارای برچسب عاری از Rbgh نمی‌باشند. مصرف‌کنندگان باید اطلاعات لازم را در اینترنت پیدا کنند یا به تولید کننده شیر تلفن بزنند.
گوشت گاو ارگانیک خریداری شود
بر طبق اظهارات محققین، به دامی که در مزرعه ارگانیک پرورش می‌یابد نمی‌توان آنتی‌بیوتیک یا هورمون غیرضروری داد (ولی در کشاورزی غیرارگانیک مصرف غیرضروری آنتی بیوتیک و هورمون رایج می‌باشد). برخی از کارشناسان بر این باورند که اینگونه استفاده نمودن از آنتی‌بیوتیک‌ها امکان دارد به ایجاد باکتری مقاوم کمک کند. و گرچه خطر این هورمون‌ها برای انسان مشخص نمی‌باشد، هورمون‌های افزوده به واقع در گوشت گاوی یافت می‌شود که که در فروشگاه‌ها عرضه می‌کنند.
کره بادام‌زمینی ارگانیک خریداری شود
کودکان معمولاً مقدار زیادی کره بادام‌زمینی می‌خورند، بنابراین شاید بهتر باشد والدین مطمئن شوند کودکان همراه ساندویچ کره بادام زمینی و ژله مواد شیمیایی بلع نمی‌کنند. و کره بادام‌‌زمینی که تنها از بادام‌زمینی ارگانیک تولید شود سالم‌تر از کره بادام زمینی غیرارگانیکی است که به آن روغن هیدروژن دار شده و قند افزوده می‌شود.
 
روغن‌های طبیعی موجود در کره بادام زمینی ارگانیک ممکن است جدا شده و لایه‌ای را در قسمت بالایی شیشه حاوی کره بادام زمینی به وجود آورند. اگر این اتفاق صورت گیرد، کافی است تمام محتوای شیشه به هم زده شود تا دوباره به‌صورت خامه مانند درآید.