رستوران اودسا ، یکی از بهترین رستوران های اکراین

مردم کی یف(Kyiv) در اکراین رستوران اودسا(Odessa) را از سال ۱۹۶۲ میلادی می شناسند. اما در حال حاضر شکل جدیدی برای این رستوران طراحی شده است. حالا این روزها، رستوران قدیمی و کوچک اودسا شکل جدیدی به خود گرفته است و کاملا ظاهری جدید پیدا کرده است. اودسا یک شهرستانی با قدمت ۱۰۰ ساله درکنار دریای سیاه جنوب اکراین و مرکز استانی است به نام استان اودسا که رنگ و بوی محلی دارد. شمار ساکنان آن در حدود ۱٫۱ میلیون نفر است و چهارمین شهر بزرگ اوکراین به‌شمار می‌آید . شهر اودسا بر روی تپه‌هایی پیرامون بندرگاهی کوچک ساخته شده‌است. در طراحی جدید این فضا، نورپردازی و دکور جدید فضای فرح بخشی را ایجاد نموده است. فضایی آمیخته از سنت و مدرنیته!
فضای سالن اصلی این رستوران با طناب هایی که از سقف آویزان شده اند، دکور شده است. در میان این طناب ها لامپ هایی بی حباب با نور زرد آویخته شده است. این لامپ ها بعد از ظهرها که روشن می شوند از ترکیب رنگ طناب ها و نور زردشان فضایی را ایجاد می کند که بیننده ها از بیرون جذب این فضا خواهند شد.
در پشت بار این رستوران، قفسه هایی وجود دارد که با جعبه های زینتی تزئین شده اند. در آشپزخانه رستوران اودسا که آشپزخانه ای اُپن دارد و شما می توانید فعالیت های آشپزخانه را کاملا مشاهده نمائید، پر است از ظرف های مسی. این ظرف ها احساس محلی بودن اودسا را تقویت می کند. دیوارهای بخش های مختلف رستوران از سنگ و ماسه ساخته شده که یاد آور شبه جزیره کریمه است زیرا که متریال اصلی در ساخت و ساز کریمه سنگ و ماسه است!( شبه جزیره کریمه در جنوب اوکراین واقع شده است و تقریباً کل این ناحیه به وسیله دریای آزوف و دریای سیاه احاطه شده است.بعد از انحلال اتحاد جماهیر شوروی شبه جزیرهٔ کریمه جزوه خاک اوکراین بود تا اینکه در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۱۴، در یک رای گیری شبه بر انگیز بیش از ۹۶ درصد مردم این شبه جزیره در رفراندومی رای به الحاق به روسیه دادند.)
سالن کوچک تر این رستوران، فضایی رمانتیک تر دارد و به محل برگزاری ضیافت ها شبیه است.