غذاهایی که که سبب بدتر شدن آنفولانزا و یا سرماخوردگی می شود

سرفه، عطسه، آبریزش بینی، گرفتگی، سردرد و گلودرد از علائم سرماخوردگی است سرماخوردگی می تواند تا ۱۴ روز شما را معطل و برای چند روز از آن نیز شما ممکن است تب داشته باشید. حتی اگر شما واکسن هم زده باشید و با جدیت دست های خود را ۱۳ بار در روز بشویید هیچ تضمینی وجود ندارد که شما دچار این بیماری ها نشوید و وقتی آن اتفاق می افتد حداقل کاری که می خواهید انجام دهید رفع احتقان، درد و به طور کلی جلوگیری از بدترشدن است بنابر این جلوگیری از مصرف این ۴ ماده غذایی به شما کمک خواهد کرد تا سلامتی خود را زودتر بازیابید.
 
۱٫ جوش شیرین، آب میوه و دیگر چیزهای شیرین
این درست است که نوشیدنی زنجبیل ممکن است تهوع معده را حل و فصل کند اما آن دارای شکر است و باعث التهاب  می شود و در واقع می تواند بدن شما را در مبارزه با عفونت تضعیف کند  رامسی متخصص تغذیه می گوید جای تعجب نیست که سایر مواد غذایی قندی مانند کوکی ها، آب نبات، غلات بچه ها و تمام چیزهای جالب توجه دیگر که شما ممکن است بخورید و در یک روز احساس بیماری کنید در عوض، استیک با چای زنجبیل برای معده و هیدراته ماندن با آب نارگیل بدون شکر خوب است و اگر شما احساس نیاز به میان وعده داشتید خوراک سرپایی میوه و یا ذرت بو داده را امتحان کنید.
۲٫ لبنیات
با وجود آنچه شما ممکن است شنیده باشید شیر، ماست و مانند آن می تواند در برخی از افراد مخاط گلو را ضخیم تر و غیر قابل تحمل نماید.
رامسی گفت: با این حال اگر شما می توانید لبنیات را تحمل کنید آن منبع خوبی از پروتئین و ویتامین د است که می تواند در مبارزه با عفونتها به بدن شما کمک کند به علاوه، ماست پروبیوتیک می تواند به تعادل باکتری های روده شما کمک کند.
۳٫ الکل
مانند شکر، الکل نیز باعث التهاب و تضعیف سلول های سفید خون می شود و درمان را سخت تر می کند مصرف الکل، اثر کوتاه مدت منفی بر روی سیستم ایمنی بدن دارد که سبب می شود عفونت با یکی از بیش از ۲۰۰ ویروس عامل سرماخوردگی افزایش یابد. نوشیدن الکل در حالی که شما سرما خورده اید سیستم ایمنی بدن شما بیشتر به خطر می اندازد و مبارزه بدن شما را با ویروس سرماخوردگی دشوار می نماید الکل بدن را خسته می‌کند و خواب را از بین می‌برد. الکل باعث کم شدن آب بدن، همانند کافئین می شود و این سبب غلیظ شدن ترشحات شده و مشکل را افزایش می دهد.
۴٫ کربوهیدرات تصفیه
نان تست و کراکر ممکن است غذاهای کلاسیک روز بیمار باشند.
رامسی گفت: کربوهیدرات های تصفیه شده به سرعت به قند شکسته شده و سبب افزایش قند خون مانند آب میوه، سودا، یا غذاهای پر شکر می شود بنابراین آنها می توانند مبارزه با عفونت را در بدن سخت تر نمایند.
اگر شما واقعاً نان تست را با کره می خواهید مطمئن شوید که نان  ۱۰۰ درصد از گندم کامل باشد.