یکی از سوالاتی که معمولا صاحبان سرمایه در ابتدای راه اندازی فست فود می پرسند این است که :چگونه یک فست فود را بدون شکست راه‌اندازی کنیم؟
با توجه به این که معمولا افرادی که قصد راه اندازی فست فود رو دارند برای اولین بار هست که این کار رو می کنند ،بعد از اینکه فست فود خودشون رو راه اندازی میکنند با مسائل و اتفاقات تازه ای روبرو می شوند. صرف‌نظر از اینکه شما بهترین ایده رو واسه فست فود تون داشتید یا بهترین طعم و مزه  و یا هزار تا مورد که بهش به عنوان مالک فست فود به اون افتخار می کنید باید در نظر داشته باشید که هیچ کدوم از اینها، موفقیت شما رو تضمین نمی‌کنند.

چگونه یک فست فود موفق داشته باشیم؟

چگونه یک فست فود موفق داشته باشیم؟

باید اشاره کنیم که صنعت فست فود بسـیار پر ریسک  و خسته کننده است. یک مطالعه در دانشگاه کرنل آمریکا (Cornell) که معتبرترین دانشگاه برای صنعت مهمان‌داری (Hospitality Industry) در دنیاست، نشان می‌دهد که تقریباً یک چهار رستوران‌هایی که به تازگی راه‌اندازی می‌شوند، در همان سال اول افتتاح ورشکست می‌شوند. جالب اینجاست که بدانید این نسبت در سال دوم دو برابر است. این یعنی نیمی از رستوران‌هایی که در سال دوم افتتاح خود هستند در معرض ورشکستگی قرار دارند. البته باید در نظر داشت این پژوهش در آمریکا انجام شده ولی نتایج در ایران هم تفاوت آنچنانی ندارد و شاید هم بسیار وخیم تر باشد. رشد بسیار زیاد رستوران‌های در کلان شهرها به طوری که نزدیک به اشباع شدن این صنعت را نیز گوشزد می‌کند و هر چه به این سمت حرکت کنیم، کار رستوران‌دارهای تازه‌کار سخت‌تر و پیچیده‌تر میشود.
برای کسانی که به تازگی وارد این کار می شوند باید یک موضوع رو به دقت بررسی کنند و با آن کنار بیایند و آن این است که : برای ساعات طولانی آماده شوید.
موفقیت در صنعت رستوران‌داری مستلزم یک تعهد کاری قوی است. بطور معمول، مدیران رستوران در هفته در حدود ۱۰۵ساعت وقت برای کارشان در محیط رستوران صرف می‌کنند. این یعنی  بیشتر از دو برابر ۴۴ ساعت حد مجاز کار در هفته. همین امر نشان‌دهنده زمان‌بر بودن و تعهد آور بودن کار در صنعت رستوران‌داری است. کار رستوران تعطیلی‌بردار نیست، صبح، ظهر و شب.. شما باید با تمام توان و جون و دل برای آن وقت بگذارید. در ادامه چند ساعتی از کار یک مدیر رستوران ایتالیایی یا فست فود را با هم مرور می‌کنیم.
۹ صبح رسیدن به رستوران ایتالیایی یا فست فود خود می رسید.

سعی کنید شما هرگز از پرسنل تان دیر تر در سر کار حاضر نشوید.
۹:۱۵ از نظافت کف آشپزخانه مطمئن شوید و اگر تمیزی راضی‌کننده نیست دست به کار شوید.
۹:۳۰ صورت اموال را چک کنید و اگر کم و کسری بود، بر اساس مدل کنترل هزینه فست فود تان سفارش دهید.البته سفارش اصلی شامل نوشابه و نان و مواد پروتئینی معمولا روز قبل داده می شود ولی اقلامی همچون سبزیجات و گوشت و مرغ و موادی که از سوپر مارکت ها تهیه می شوند، می توانند در همان روز تهیه گردد.
۱۰:۰۰ وجوه صندوق‌ها و گاوصندوق را بررسی نمایید. در صورت لزوم وجوه نقد را به حساب بانکی‌تان واریز می‌کنید.هر چند امروزه بیشتر حجم صندوق را کارتخوانها تشکیل داده اند.
۱۰:۰۰ کارمندان شیفت صبح وارد رستوران می‌شوند.
۱۰:۰۵ یکی از کارکنان با خواب‌آلودگی وارد می‌شود، به او یک تذکر شفاهی می‌دهید.
۱۰:۴۵ یکی از کارکنان با ۴۵ دقیقه تأخیر می‌آید. به او یک تذکر کتبی می‌دهید.
۱۱:۰۰ یکی از کارکنان نیامده، با او تماس می‌گیرید یا بر روی پیغام‌گیرش پیام می‌گذارید.
۱۱:۰۰ به دو نفر از پرسنل شیفت بعد از ظهر تماس می‌گیرید تا یکی جای فرد غایب را پر کند.
۱۱:۳۰ درب فست فود را برای پذیرایی نهار باز می‌کنید.
همینطور که می‌بینید، ظرف مدت کوتاهی مدیر رستوران باید چند اتفاق را مدیریت کند. هماهنگی کارکنانی که نیامده‌اند، واریز پول به حساب و … این نشاندهنده حجم کار بالاست که بدون شک بدون برنامه‌ریزی قبلی مدیر فست فود از پس آن بر نمی‌آید.شما به عنوان یک مدیر فست فود برای هر دقیقه خود کار دارید.
حسابدار خود باشید
اغلب مدیران فست فود ، آموزش و تجربه قبلی نسبت به حسابداری رستورانی ندارند. باید بدانید که  مدیریت مالی در فست فود و رستوران فرق زیادی با سایر کسب و کارها ندارد، شما بایستی حجم سرمایه‌گذاری، بودجه‌های اجرایی و خرید‌های روزانه و هفتگی، حقوق پرسنل و از همه مهمتر با  پیش‌بینی درآمد آشنا باشید و بطور نظام‌یافته حساب فست فود تان را رصد کنید و مراقب سود زیان‌تان باشید. اینجاست که سبک مدیریت سنتی شمارش دخل و خرج باید تغییر یابد.
ریسک‌تان را مدیریت کنید
حواستون به بهداشت، احترام به مشتری، کنترل مهمان ناراضی، مسمومیت و خیلی چیزهای دیگه باشه. هر کدوم از مشکلاتی که از قبل به ریسک آنها فکر نکردین می‌تونه به دردسر بزرگی تبدیل بشه.

iranhfc

iranhfc

مدیریت فست فود و فست فود داری مدرن
مدیریت و سرمایه گذاری در امور فست فود داری در همه جای جهان نیازمند داشتن تجربه، دانش، روحیه و اطلاعات لازم در این زمینه است و هر سرمایه داری که اقدام به راه اندازی فست فود می کند باید مسلط به امور اولیه فست فود داری باشد که می تواند این اطلاعات و دانش را از گروه فوق تخصصی تجهیز و راه اندازی فست فود iranhfc  تهیه نماید. مدیر فست فود یا سرمایه گذار، باید اطلاعات کافی در امور رستوران داری، بهداشت، تغذیه، قوانین اداره کار و مسایل مدیریتی داشته را باشد. اما در کشور ما این مهم  با داشتن سرمایه امکان پذیر است واین یکی از دلایلی است که وضعیت بعضی از فست فود ها در سطح شهر مطلوب نیست. عمر مفید یک فست فود موفق با دکوراسیون بی نظیر، مدیریت خوب، پرسنل آموزش دیده، تجهیزات کامل و مکانیزه گاها به یک سال نیز نمی رسد که دلیل اصلی این مهم نداشتن استراتژی هوشمندانه است.به طور کلی در بازارهای رقابتی همچون فست فود داشتن استراتژی هوشمندانه و ایجاد مزیت های رقابتی مخصوصا در مرحله راه اندازی می تواند عامل مهمی در موفقیت یک مجموعه باشد.

تهیه شده توسط گروه iranhfc