داشتن یک خواب راحت به شماکمک میکند تا در طول روز انرژی بیشتری برای انجام فعالیتهای خود داشته باشید اما باید بدانید که بعضی از مواد غذایی که در شب تناول میکنید ممکن است شما را از داشتن یک خواب راحت محروم کنند در ادامه به بررسی ۵ نوع غذایی که موجب اختلال خواب راحت میشوند میپردازیم

۱٫ بعضی از محصولاتی که در آن گوشت بکار میرود

خوردن گوشت ران ، سوسیس و گوشت دودی به دلیل اینکه دارای سطح بالایی از اسیدهای امینه هستند باعث آزاد شدن موادی در مغز می شوند که محرک مغز است و هوشیاری مارا بالاتر میبرد و در نتیجه ما را از داشتن یک خواب عمیق محروم میسازد.اگر قصد استفاده از غذاهای فست فود را به عنوان شام دارید بهتر است که از منوهایی با محتوی مرغ بیشتر استفاده نمایید.

۲٫ شکلات

آیا شما هم علاقه مندید که در شب یک فنجان کاکائو بنوشید یا یک بستنی همراه مغز گردو در مقابل تلوزیون میل کنید ؟ بسیاری از مردم به طور فزاینده ای حساس به کافئین موجود در این مواد هستند پس باید مراقب باشید که حتی تکه های کوچک شکلات در شکلات بستنی هم می تواند شما را از خواب راحت محروم کند. البته این مهم در شکلاتهای با کیفیت تر بیشتر دیده می شود

۳٫ نوشابه های انرژی زا

این نوع نوشابه ها بالابرنده فشار خون هستند که باعث تولید اسیدهای آمینه و در نتیجه بالارفتن هوشیاری شما می شوند .مطالعات نشان میدهد که نوشیدن این گونه نوشابه ها حتی در طول روز با دوز بالا موجب اختلال خواب شما در هنگام شب میشوند .

۴٫ سس گوجه فرنگی ، فلفل قرمز ، پیتزا و غذاهای تند

اختلالات گوارشی یکی از عوامل مشترکیست که بیشتر مردم از آن رنج میبرند علاوه بر این افراد را هم از داشتن یک خواب راحت محروم میکنند . این مواد به دلیل ایجاد ریفلاکس و سوزش معده میتواند مشکل ساز باشد و در خواب شما وقفه ایجاد کند.

۵٫ نوشیدن مشروبات الکلی قبل از خواب

هرچند که اینکار ممکن است به آرامش شما بعد از شام کمک کند اما چند ساعت بعد شما را از رسیدن به یک خواب عمیق منع میکند و بیدار نگه میدارد.

گاها داشتن یک خواب خوب در شب می تواند توان شما را چندین برابر نماید و شما بتوانید بهتر به امور روزانه خود برسید.

البته در عصر مدرن تغذیه سالم می تواند نقش مهمی در رشد جامعه داشته باشد. واقعا در این روزها جای رستوران ها و فست فودهای سالم بسیار خالی است. کسانی که قصد راه اندازی فست فود یا رستوران را دارند چه بهتر است که رو به خلاقیت و نوآوری آورده و صنعت رستورانداری را به سمت ترویج غذای سالم پیش ببرند.

تهیه شده توسط گروه iranhfc